A NetClub tagjai

Takács Olivér Rendszergazda (Központi) takacs.oliver@[NOSPAM]sth.sze.hu
Biczó Gábor Rendszergazda (Külső) biczo.gabor@[NOSPAM]sth.sze.hu
Egervári Gergely Rendszergazda (Külső) egervari.gergely@[NOSPAM]sth.sze.hu
Varga Máté Rendszergazda (Külső)
Herczeg Gergő Kollégiumi Ügyvivő-szakértő herczeg.gergo@[NOSPAM]sze.hu
Fazekas Eszter Kollégiumi Bizottság elnöke feszti1104@[NOSPAM]gmail.com

Tiszteletbeli tagjaink, akik tagságuk alatt meghatározó módon hozzájárultak szervezetünk működéséhez:

Név E-mail cím
Harasta Dávid hari@[NOSPAM]sth.sze.hu
Kiss György Gellért
Kovács András andras@[NOSPAM]sth.sze.hu
Krausz Attila atos@[NOSPAM]sth.sze.hu
Tóth Csaba tocs@[NOSPAM]sth.sze.hu

Tevékenységünk

A NetClub elsődleges feladata az internetszolgáltatás a Széchenyi István Egyetem kollégiumaiban.

A hálózat rendelkezésre áll a nap 24 órájában. A tervezett karbantartásokat mindig előre bejelentjük ezen a weboldalon keresztül. Ezek kivételével többnyire csak hosszabb áramszünetek esetén állhat le a hálózat működése.

Az infrastruktúra kollégiumonkénti bontásban
Kollégium Fali kábelek Maximális sebesség Végpontok száma Szobánkénti aljzatok WiFi hálózat
Hegedűs Gyula (központi) kollégium Cat. 7 S/FTP 1 Gbit/s ~1200 2 (1 aktív)
Multifunkciós épület Cat. 7 S/FTP 1 Gbit/s ~1500 2 (1 aktív)
Külső Kollégium Cat. 5e F/UTP 1 Gbit/s ~250 1
Famulus Kollégium N/A 1 Gbit/s ~100 2 (1 biztosan aktív)
Cserháti Sándor Kollégium (Mosonmagyaróvár) még nem szolgáltatási terület
Budai úti kollégium Cat. 5e F/UTP 1 Gbit/s ~100 2 (1 aktív)

Éves szinten nagyjából 2000 kollégista hallgató veszi igénybe a hálózatot. Azokban a szobákban ahol 1 kábeles végpont van és többen szeretnék használni a hallgatóknak switch-et kell beszerezniük.
A router-eknek speciális használati feltételei vannak (különös tekintettel az egységes WiFi hálózattal rendelkező kollégiumokra), melyek a Hálózathasználati szabályzatban és a GyIK menüpontban találhatók.

Hálózati szolgáltatások

A hálózatra csatlakozva bárki elérheti a következő szolgáltatásokat:

Alapvető honlapok

Elérhető regisztráció nélkül az Egyetemi weblapok nagy többsége is. Új oldal felvételét bejelentkezés után a Hibajelentőben lehet kérni (kizárólag sze.hu-ra végződő domain esetén).

PXE, rendszerindítás hálózatról

Hálózatról indítható és/vagy telepíthető Linux disztribúciók és diagnosztikai segédprogramok:

A programok és telepítők indítása jelenleg csak IPv4 protokollon, BIOS-on keresztül, vagy UEFI esetén legacy (CSM) módban lehetséges.
A programok aktuális listája a PXE boot menüjében található meg (lista: F1).

Egyéb szolgáltatásaink

A teljes körű internethasználathoz a hálózatba kötött gépeket regisztrálni kell weblapunkon és szükséges a hálózathasználati díj befizetése.
A weboldal lehetőséget nyújt arra, hogy mindenki módosítsa az adatait, így egy-egy szobacsere vagy MAC cím változás esetén nem szükséges adminisztrátori segítség.
Természetesen a szabályzatokban nem részletezett egyéb a hálózatot veszélyeztető tevékenységek végzése is szigorúan tilos és meghatározott idejű teljes körű szolgáltatástól való tiltással jár.

Ezekről bővebben a Szabályzatok résznél.

Ilyenek például a következők, a teljesség igénye nélkül: A szolgáltatás része a felmerülő problémák megoldása. Természetesen ez csak a végpontig történő szolgáltatásra vonatkozik.
A weblapunk Hibajelentő menüpontján keresztül küldött üzenetekre a lehető leggyorsabban igyekszünk reagálni és a felmerült problémákat orvosolni.
Szükség esetén személyesen is megkeressük a probléma bejelentőjét.

A kollégiumi biometrikus beléptető rendszer kezelésének és adatbázisainak karbantartása is a NetClub feladata. Ennek szerves része a be és kiköltözések adminisztrálása, valamint a kártyakiadás támogatása.

A hálózat nagy részének üzemeltetése ingyenes nyílt forrású szoftverekkel történik (többnyire Linux disztribúciók), melyeket a NetClub tisztségviselői kezelnek.

Hálózatunkat rendszeresen fejlesztjük új szerverekkel, és eszközökkel.

A management szoftvereket és a szabálysértéseket figyelő szkripteket a tisztségviselők készítik és frissítik rendszeresen, hogy minden egyszerűen egy helyről kezelhető és biztonságos legyen.

A jelenlegi hálózat nagy részét az Egyetem által biztosított eszközök (switchek/routerek) alkotják, melyeket a NetClub kezel. A szükséges szervereket és egyéb eszközöket a NetClub szerzi be és tartja karban.