Members of NetClub

Name Position Email address
Biczó Gábor Head of NetClub biczo.gabor@[NOSPAM]sth.sze.hu
Sárközi Ádám Senior administrator (Központi) sarkozi.adam@[NOSPAM]sth.sze.hu
Besenyei Péter System administrator (Központi) besenyei.peter@[NOSPAM]sth.sze.hu
Kiss Ádám System administrator (Központi) kiss.adam@[NOSPAM]sth.sze.hu
Rémai Gábor System administrator (Központi) remai.gabor@[NOSPAM]sth.sze.hu
Egervári Gergely System administrator (Külső) egervari.gergely@[NOSPAM]sth.sze.hu
Sohár Márk System administrator (Külső) sohar.mark@[NOSPAM]sth.sze.hu
Herczeg Gergő ESZK központvezető-helyettes herczeg.gergo@[NOSPAM]sze.hu

Honorary members who have made a significant contribution to the functioning of our organization during their membership:

Name Email address
Harasta Dávid hari@[NOSPAM]sth.sze.hu
Kiss György Gellért
Kovács András andras@[NOSPAM]sth.sze.hu
Krausz Attila atos@[NOSPAM]sth.sze.hu
Rózsa Balázs rozsa.balazs@[NOSPAM]sth.sze.hu
Tóth Csaba tocs@[NOSPAM]sth.sze.hu

About our services

The primary task of NetClub is to provide Internet services in the dormitories of Széchenyi István University.

A hálózat rendelkezésre áll a nap 24 órájában. A tervezett karbantartásokat mindig előre bejelentjük ezen a weboldalon keresztül. Ezek kivételével többnyire csak hosszabb áramszünetek esetén állhat le a hálózat működése.

Az infrastruktúra kollégiumonkénti bontásban
Dormitory Cabling Network speed Number of endpoints Wall sockets per room Wi-Fi network
Hegedűs Gyula (Központi) Kollégium Cat. 7 S/FTP 1 Gbit/s ~1200 2 (1 aktív)
Multifunkciós Épület Cat. 7 S/FTP 1 Gbit/s ~1500 2 (1 aktív)
Külső Kollégium Cat. 5e F/UTP 1 Gbit/s ~250 1
Famulus Kollégium Cat. 5e F/UTP 1 Gbit/s ~100 2 (1 garantáltan aktív)
Cserháti Sándor Kollégium (Mosonmagyaróvár) Cat. 6 F/UTP 100 Mbit/s még nem szolgáltatási terület
Budai úti (szeszgyári) kollégium Cat. 5e F/UTP 1 Gbit/s jelenleg nincsen szolgáltatás

Éves szinten nagyjából 2000 kollégista hallgató veszi igénybe a hálózatot. Azokban a szobákban ahol 1 kábeles végpont van és többen szeretnék használni a hallgatóknak switch-et kell beszerezniük.
A router-eknek speciális használati feltételei vannak (különös tekintettel az egységes WiFi hálózattal rendelkező kollégiumokra), melyek a hálózathasználati szabályzatban és a GyIK menüpontban találhatók.

Managing issues

Az alapszolgáltatás részeként kollégáink a hálózaton felmerülő problémák elhárításával és megoldásával is foglalkoznak. Természetesen ez csak a végpontig történő szolgáltatásra vonatkozik, a különféle egyedi eszközök beállítására nem.
A honlapunk Hibajelentő menüpontján keresztül küldött üzenetekre a lehető leggyorsabban igyekszünk reagálni és a felmerült problémákat orvosolni, szükség esetén személyesen is megkeressük a probléma bejelentőjét.

A hálózat nagy részének üzemeltetése ingyenes nyílt forrású szoftverekkel történik (többnyire Linux disztribúciók), melyeket a NetClub rendszergazdái kezelnek.

Hálózatunkat rendszeresen fejlesztjük új szerverekkel, és eszközökkel.

A management szoftvereket és a szabálysértéseket figyelő szkripteket a tisztségviselők készítik és frissítik rendszeresen, hogy minden egyszerűen egy helyről kezelhető és biztonságos legyen.

Using the Internet

A teljes körű internethasználathoz a hálózatba kötött gépeket regisztrálni kell weblapunkon. Az első regisztrált általános eszközön kívül a többi eszköz esetén szükséges a hálózathasználati díj befizetése is.
A weboldal lehetőséget nyújt arra, hogy mindenki módosítsa az adatait, így egy-egy szobacsere vagy MAC cím változás esetén nem szükséges rendszergazdai segítség.
Természetesen a szabályzatokban nem részletezett egyéb a hálózatot veszélyeztető tevékenységek végzése is szigorúan tilos és meghatározott idejű teljes körű szolgáltatástól való tiltással jár. Ezekről részletesen a szabályzatokban lehet olvasni.

Ilyenek például a következők, a teljesség igénye nélkül:

Network services

A hálózatra csatlakozva bárki elérheti a következő szolgáltatásokat (letiltott IP címmel is):

Basic websites

Elérhető regisztráció nélkül az Egyetemi weblapok nagy többsége is. Új oldal felvételét bejelentkezés után a Hibajelentőben lehet kérni (kizárólag sze.hu-ra végződő domain esetén).

A hálózat gerincét alkotó eszközök nagy részét az Egyetem biztosítja (switchek és routerek), melyeket a NetClub kezel. A szükséges szervereket és egyéb eszközöket a NetClub szerzi be és tartja karban.

PXE, boot from the network

Linux distributions and diagnostic utilities can be started and/or installed from the network:

A programok és telepítők indítása jelenleg csak IPv4 protokollon, BIOS-on keresztül, vagy UEFI esetén legacy (CSM) módban lehetséges.
A programok aktuális listája a PXE boot menüjében található meg (lista: F1).

Other services